• 60-tka Kabaretu Starszych Panów

  W tym roku mija 60 lat od pojawienia się na świecie Starszych Panów.

  Przygotowaliśmy 3 koncerty urodzinowe w Promie Kultury Saska Kępa. Zaprosiliśmy znanych i uznanych wokalistów i instrumentalistów a także takich, dla których to początek zawodowej ścieżki. Wszyscy zdążyli się już rozkochać w twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

  STARSI PANOWIE BEZ SLÓW
  3 X godz. 19.00
  Bogdan Hołownia – fortepian
  Robert Murakowski – flügelhorn
  Wojciech Pulcyn – kontrabas

  Jerzy Wasowski marzył by jego utwory były grane jak standardy jazzowe. Muzycy nie dziwią się temu marzeniu i z radością je spełniają przy każdej okazji. Urodzinowi goście, pod wodzą znawcy muzyczne twórczości Starszych Panów – Bogdana Hołowni gwarantują zjawiskowy wieczór. Będą też Państwo mieli okazję obejrzeć nieznane ujęcia z różnych Wieczorów Kabaretu, autorstwa Franciszka Myszkowskiego, ze zbiorów Instytutu Teatralnego.

  BILETY

  WIECZÓR URODZINOWY
  16 X godz. 19.00
  Magda Umer i Bogdan Hołownia – fortepian
  Klementyna Umer
  Jacek Bończyk
  Arkadiusz Brykalski
  Henryk Miskiewicz – saksofon
  Konrad Wantrych – fortepian
  Wojciech Gumiński – kontrabas
  Dominik Stankiewicz – perkusja

  W dokładną rocznice debiutu Kabaretu Starszych Panów spotkamy się w znakomitym towarzystwie. Obiecali zajrzeć aktorzy z Kabaretu, a wykonawcy z pewnością przywołają cudowne piosenki w najtrafniejszych interpretacjach.

  BILETY

  MŁODZI ŚPIEWAJĄ STARSZYCH PANÓW
  25 X godz. 19.00
  Karolina Arczewska
  Karolina Łopuch
  Piotr Zubek
  Wojciech Majewski – fortepian
  Michał Jaros – kontrabas
  Cezary Konrad – perkusja

  Znakomicie muzycy wesprą zdolną młodzież wokalną. Cieszy nas ogromnie fakt, że sztafeta pokoleń trwa i coraz młodsi, niezmiennie wrażliwi i zdolni, sięgają po piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Doskonalą sobie warsztat, bo to utwory wymagające, a publiczność zyskuje świeże wrażenia.

  BILETY

  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018

 • Jesień ze Starszymi Panami

  5.10 – Biesiada Literacka i Wieczór płytowy z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi w Gdyńskim Centrum Filmowym
  II Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (Sopocki Teatr na Plaży), a na nim:
  26.10 – wyjątkowe przedstawienie „Medea, moja sympatia”
  27.10 – spotkanie z Teresą Drozdą oraz Moniką i Grzegorzem Wasowskimi
  28.10 – Koncert Finałowy Festiwalu
  29.10 – Starsi Panowie Chórem
  29.10 o 12.00- Biesiada Literacka z Wasowskimi w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni

  19.11 – Starsi Panowie Chórem – zapowiedź Stacji Kutno
  23.11 – Stacja Kutno – Hanna Banaszak gościem Grzegorza Wasowskiego
  24.11 – Stacja Kutno – Walc kameralny
  25.11 -Stacja Kutno – Konkurs „Piosenki Mistrza Jeremiego”
  26.11 – Stacja Kutno – Koncert Galowy

  26.11 – „Sąsiedzi” spektakl Małej Filmówki z piosenkami Starszych Panów – zapowiedź Konkursu Piosenka jest dobra na wszystko w OKO na Ochocie

  2.12 – Starsi Panowie Chórem w OKO na Ochocie
  3.12 – Finał X Konkursu Piosenka jest dobra na wszystko w OKO na Ochocie, gwiazda wieczoru – Ewa Konstancja Bułhak z zespołem

  12.12 – Urodziny Jeremiego Przybory w Promie Kultury na Saskiej Kępie – Starsi Panowie Chórem

 • Starsi Panowie Chórem

  Uwaga premiera! Z ogromną radością obwieszczamy, iż książka już jest, od 11 września będzie trafiać w ręce Naszych Mecenasów, bez których nie byłoby tak radosnego finału.

  Dla wtajemniczonych przypomnienie, a dla wszystkich informacja, iż „Starsi Panowie Chórem“ to historie znanych i mniej znanych piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, a także rozmowa z autorem pomysłu – Andrzejem Borzymem (dodatkowo na płycie – brawurowe aranżacje Tegoż). Całość ozdobiona fotografiami archiwalnymi oraz dedykacjami rymowanymi.

  Gwarantujemy tak niezmiennie pożądane: wdzięk, dowcip oraz piękno słów i muzyki we wciąż za mało znanym mistrzowskim wykonaniu Chóru Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Andrzeja Borzyma.

  Dzięki tej książce i płycie liczymy na popularyzację idei zapoczątkowanej kilknaście lat temu.

  Zapraszamy także na koncerty promocyjne: 15.10 w Studiu koncertowym im Agnieszki Osieckiej; 29.10 w Teatrze na plaży w Sopocie w ramach II Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego; 19.11 w Kutnie, jako zapowiedź XIII Stacji Kutno; 2.12 w Ośrodku Kultury Ochoty, jako zapowiedź X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”.

  Utwory:

  Herbatka, Staruszek do wszystkiego, Rodzina, ach, rodzina, I jak tu żyć samotnie, Zmierzch, Wesołe jest życie staruszka, W kawiarence „Sułtan”, To będzie miłość nieduża, Stacyjka „Zdrój”, O, Kutno!, Manio, to moje słonko, Porucznik Czartogromski, Rzuć chuć, Duchy, Biżuteria, Piosenka jest dobra na wszystko, Jesienne listy, O, mamo, jaki pan śliczny, Kapturek 62, Na całej połaci śnieg , Ballada jarzynowa, Po kompocie, Szarp pan bas!, Ząb, zupa, dąb, Samokołysanka, No i jak tu nie jechać?, Cisza leśna, Kwartet im. Czastuszkiewicza, Pa! Pa! Pa! (Kuplety pożegnalne)

  Cena: 35,00 – można kupić na sklep.strefapiosenki.pl oraz sklep.polskieradio.pl; w warszawskich księgarniach: Radio i Telewizja (przy Andersa), Music Media (przy Krasińskiego) lub bezpośrednio u nas: wasowscy.com@gmail.com (koszt przesyłki 1 szt. 10,00).

 • Powstaje książka z płytą

  Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w aranżacjach chóralnych Andrzeja Borzyma. Zapraszamy do współpracy – każdy może zostać współwydawcą!!!
  Szczegóły tutaj – czasu niewiele, ale i niewiele już brakuje.

  tu wypowiedzi zachęcające: