Książki

Wasowski nie całkiem dorosłym

Grzegorz Wasowski sięgnął do swojego przepastnego biurka…

Przed Państwem pierwszy z kilku tomów Jego szufladowych tekstów. W większości nieznanych. Nieokiełznane słowa ujęła w formie i złożyła w książkę – DOROTA GAJDA. Rysunkami opatrzył ERNESTO GONZALES.

format 175×270,liczba stron 328, cena 40,00 (plus koszty przesyłki)

zamówienia: wasowscy.com@gmail.com

 

 


Perypetie Alicji na Czarytorium

Nagroda LITERATURY NA ŚWIECIE – Nowa twarz – dla Grzegorza Wasowskiego za „Perypetie Alicji na Czarytorium” (pozostali laureaci w tej kategorii: Robert Papieski za przekład książki „Lato w Baden” Leonida Cypkina (wyd. Zeszyty Literackie, Warszawa); Jerzy Radziwiłowicz za przekład dramatów Moliera „Tartuffe”, „Don Juan” i „Mizantrop” (wyd. Znak, Kraków); W jury pod przewodnictwem Jerzego Jarniewicza zasiadali: Anna Górecka, Andrzej Kopacki, Kamil Piwowarski, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Marcin Szuster i Anna Wasilewska. Nagrody „Literatury na Świecie” są przyznawane od 1972 r.

****

4 lipca 1865 roku ukazała się książka Lewisa Carrolla „Alice’s Adventures in Wonderland”. Na 150-te urodziny swojej ulubionej bohaterki, Grzegorz Wasowski przygotował niewierny przekład, ze szczególnym uwzględnieniem partii wierszowanych.

Książka zawiera także tekst dr Ewy Rajewskiej „Nonsens pełen sensu – Jabberwocky – Lewisa Carrolla” (opisujący i analizujące wszystkie dotychczasowe polskie przekłady tego wiersza)

oraz nowe przekłady (również niewierne) wszystkich wierszy z przygód Alicji „Po drugiej stronie lustra”.

Wybraliśmy 167 ilustracji czarno-białych i 71 – kolorowych.  Prezentują różnorodne style i wyobrażenia bohaterów książki, a są autorstwa 21 rysowników, którzy kilkadziesiąt lat temu ilustrowali kolejne wydania przygód Alicji.

Format 24x17cm
stron 257
oprawa twarda

Cena wydawnicza, to 40,00.

Książka jest dostępna:

Warszawie w księgarniach:  przy Wiejskiej, w Badecie przy KEN 83, w Stentorze na Ursynowie, w MDM na Pięknej, Prospero (w Instytucie Teatralnym), Tarabuku w Teatrze Lalka

Sopocie – w księgarni Książka dla Ciebie (w Krzywym Domku)

Krynicy Górskiej – w księgarni dziecięcej DRZEWIEC

Krakowie – w Składzie Towarów U Kacpra Ryxa

Poznaniu – Księgarnia Muzyczna Pasja (Ratajczaka 30) i Bookowski (Zamek)

ale chętnych zapraszamy też do składania indywidualnych zamówień bezpośrednio o u nas: wasowscy.com@gmail.com


Gucio i Megi w Warszawie

Kim są Gucio i Megi? Dwoma buldożkami francuskimi podróżującymi po świecie w towarzystwie swoich właścicieli: Maliny – właścicielki sklepów z zabawkami oraz Doktorka – weterynarza bez granic. Poznajemy ich Warszawie. Dowiadujemy się jak psiaki trafiły do domu Doktorka i Maliny, czemu ludzie nie mają talentu do nadawania imion i co najważniejsze: dlaczego nie powinno się brać porad kulinarnych od kumpli jedzących muchy?! Poruszone w niej również zostaną m.in. temat adopcji, dogoterapii, pseudohodowli oraz ogólnych psich spraw.
Żywe odpowiedniki bohaterów mieszkają z autorką i dostarczają codziennie materiałów na kolejne strony. Psiaki mają już spory fan club na Facebook’u oraz własną stronę internetową (www.gucioimegi.pl) – już na wykończeniu budowy.
Rodowita szczecinianka, a obecnie Warszawski słoik (już przemeldowany) – Aleksandra Petrus (tekst) oraz nie-do-końca-rodowity barcelończyk – Hugo Petrus (ilustracje) – jako PETRUS PRIMITOS chcą stworzyć całą serię książeczek dla dzieci pod hasłem „Gucio i Megi Podbijają Świat!” i udowodnić, że nasi bohaterowie potrafią pobić Disneya, Pottera i inne kucyki na kilometr!

Książkę można kupić w internecie:

w księgarni warszawa oraz piękna książka

oraz bezpośrednio u nas