Książki
Dom Dory
Nowa powieść Małgorzaty Cimek-Gutowskiej w poetyckich niedopowiedzeniach i realistycznych obrazach kreśli losy relacji między trzema pokoleniami kobiet. Tajemniczą rolę odgrywają w nich ptaki…
Szybuje, starając się wykorzystać wznoszące prądy powietrza. Oszczędza siły, boma ich coraz mniej. Płynie bezgłośnie na spotkanie z błękitną sójką. Musi się śpieszyć. Dotrzeć na miejsce, nim czerń nocy podda sięszarościwczesnego świtu.
Przypuszcza, że będzie na nią czekał. Może zmuszona będzie nawetstoczyć z nim nierówną walkę… Ona, mała pójdźka z nim – wielkim ptaszyskiem! No cóż,widać tak być musi. Ale sówka jest sprytna i dlatego wybrała ostatnie minuty nocy. Uprzedzi kruka, który przyleci pewnie chwilę później, gdy na wschodzie zaróżowieje niebo. Ona już będzie na parapecie albo nawet w pokoju… Najważniejsze, że w domu, do którego on nie ma wstępu. Martwi się tylko małą sójką. Jeżeli kruk ją przestraszy, odleci. Ale nie na darmo jest przemądrą sową! Odwrócijego uwagę, a wtedy mały ptaszek… Tak, to jest możliwe.
Jest już taka zmęczona. Ma wrażenie, że jej puste kosteczki ważą tonę. A jednak frunie, aby dopasować ostatnią już część łamigłówki. Zniża lot i rozgląda się. Na płocie ani śladukruczoczarnej sylwetki. Przez uchylone okno dostaje się do pokoju pachnącego igliwiem. Wypatruje błękitnych skrzydełek…
Zapraszamy na zakupy bezpośrednie: wasowscy.com@gmail.com (cena 25,00 plus koszty przesyłki)
oraz do Księgarni ORBITA (ul. Zamieniecka 80, Warszawa)
Perypetie Alicji na Czarytorium
Nagroda LITERATURY NA ŚWIECIE – Nowa twarz – dla Grzegorza Wasowskiego za „Perypetie Alicji na Czarytorium” (pozostali laureaci w tej kategorii: Robert Papieski za przekład książki „Lato w Baden” Leonida Cypkina (wyd. Zeszyty Literackie, Warszawa); Jerzy Radziwiłowicz za przekład dramatów Moliera „Tartuffe”, „Don Juan” i „Mizantrop” (wyd. Znak, Kraków); W jury pod przewodnictwem Jerzego Jarniewicza zasiadali: Anna Górecka, Andrzej Kopacki, Kamil Piwowarski, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Marcin Szuster i Anna Wasilewska. Nagrody „Literatury na Świecie” są przyznawane od 1972 r.
****
4 lipca 1865 roku ukazała się książka Lewisa Carrolla „Alice’s Adventures in Wonderland”. Na 150-te urodziny swojej ulubionej bohaterki, Grzegorz Wasowski przygotował niewierny przekład, ze szczególnym uwzględnieniem partii wierszowanych.
Książka zawiera także tekst dr Ewy Rajewskiej „Nonsens pełen sensu – Jabberwocky – Lewisa Carrolla” (opisujący i analizujące wszystkie dotychczasowe polskie przekłady tego wiersza)
oraz nowe przekłady (również niewierne) wszystkich wierszy z przygód Alicji „Po drugiej stronie lustra”.
Wybraliśmy 167 ilustracji czarno-białych i 71 – kolorowych. Prezentują różnorodne style i wyobrażenia bohaterów książki, a są autorstwa 21 rysowników, którzy kilkadziesiąt lat temu ilustrowali kolejne wydania przygód Alicji.
Format 24x17cm
stron 257
oprawa twarda
Cena wydawnicza, to 40,00.
Książka jest dostępna:
w Warszawie w księgarniach: przy Wiejskiej, w Badecie przy KEN 83, w Stentorze na Ursynowie, w MDM na Pięknej, Prospero (w Instytucie Teatralnym), Tarabuku w Teatrze Lalka
w Sopocie – w księgarni Książka dla Ciebie (w Krzywym Domku)
w Krynicy Górskiej – w księgarni dziecięcej DRZEWIEC
w Krakowie – w Składzie Towarów U Kacpra Ryxa
w Poznaniu – Księgarnia Muzyczna Pasja (Ratajczaka 30) i Bookowski (Zamek)
ale chętnych zapraszamy też do składania indywidualnych zamówień bezpośrednio o u nas: wasowscy.com@gmail.com
Gucio i Megi w Warszawie
Kim są Gucio i Megi? Dwoma buldożkami francuskimi podróżującymi po świecie w towarzystwie swoich właścicieli: Maliny – właścicielki sklepów z zabawkami oraz Doktorka – weterynarza bez granic. Poznajemy ich Warszawie. Dowiadujemy się jak psiaki trafiły do domu Doktorka i Maliny, czemu ludzie nie mają talentu do nadawania imion i co najważniejsze: dlaczego nie powinno się brać porad kulinarnych od kumpli jedzących muchy?! Poruszone w niej również zostaną m.in. temat adopcji, dogoterapii, pseudohodowli oraz ogólnych psich spraw.
Żywe odpowiedniki bohaterów mieszkają z autorką i dostarczają codziennie materiałów na kolejne strony. Psiaki mają już spory fan club na Facebook’u oraz własną stronę internetową (www.gucioimegi.pl) – już na wykończeniu budowy.
Rodowita szczecinianka, a obecnie Warszawski słoik (już przemeldowany) – Aleksandra Petrus (tekst) oraz nie-do-końca-rodowity barcelończyk – Hugo Petrus (ilustracje) – jako PETRUS PRIMITOS chcą stworzyć całą serię książeczek dla dzieci pod hasłem „Gucio i Megi Podbijają Świat!” i udowodnić, że nasi bohaterowie potrafią pobić Disneya, Pottera i inne kucyki na kilometr!
Książkę można kupić w internecie:
w księgarni warszawa oraz piękna książka
oraz bezpośrednio u nas