Książki

Jerzy Wasowski – Książeczki z naszej półeczki

Z ogromną radością przedstawiamy Państwu opowieść stworzoną przez Tatę dla swojego 7-letniego wówczas syna, którą obaj zaprezentowali przed mikrofonami Polskiego Radia… Wiele lat temu, oczywiście…

W archiwum Fundacji Wasowskich zachował się rękopis scenariusza audycji radiowej i zainspirował prezes Fundacji do podjęcia starań, aby opublikować i udostępnić tę urokliwą historyjkę.

Opracowania graficznego całości podjęła się Katarzyna Czapska.

Patronat objęli: Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka i Spoilermaster – podcast filmowy Michała Oleszczyka

I… oto nadszedł czas premiery… Ale poczekamy z nią na okazję bardziej oficjalną, czyli 110-rocznicę urodzin Kompozytora, w maju.

Przedpremierowo proponujemy zakup w promocyjnej cenie 30,00 u nas (wystarczy napisać: fundacjawasowskich@gmail.com)

Książka będzie także dostępna na naszych spotkaniach z Publicznością.

120 aż wierszyków dla dziewuszek i chłopczyków

Dla dzieci i dorosłych ocean utworów rymowanych, dowcipnych, inteligentnych i (czasami) wymagających, ale jakiej radości przy tym dostarczających. Do czytania samodzielnego i przez rodziców. Krótko mówiąc – nowa książka w starym stylu. Publikacja solidna, z pięknymi rysunkami Katarzyny Czapskiej.

Cena 80,00

 

Wasowski rówieśnikom tom 1 i 2

  I kolejne w tym roku szaleństwo Autora. teksty raczej dla dorosłych, nie pozbawione pikanterii, ale i charakterystycznych zabaw słownych. Coś dla miłośników poprzednich tomów a także tęskniących za audycjami:

Lista przebojów dla Oldoboy’ów

Nie tylko dla Orłów

KOC i KAC

GraKuchnia i Trzyżówka

Autor okładek: Ernesto Gonzales. Całość złożyła Dorota Gajda

cena każdego tomu 40,00

Wasowski uczniom

Lektura nie tylko na wakacje! A właściwie dlaczego nie skorzystać i nie przypomnieć sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski czy bohaterów lektur, ale w formie strawnej i zabawnej?

„Mieszko, Mieszko, mój koleżko!” – tak, to jeden ze słynnych rapów historycznych śpiewanych przez T-Raperów Znad Wisły. Grzegorz Wasowski, ich autor, zebrał wszelkie swoje wierszyki, także te historyczne i umieścił w jednym tomie. Są tutaj i ściągawki z lektur, wiadomości o tańcach, o kompozytorach, o wynalazcach. Dużo zabawy, śmiechu i… wiedzy. Swoje poczucie humoru dorzucił także Ernesto Gonzales.

Całość złożyła zgrabnie Dorota Gajda.

liczba stron: 256, cena: 40,00 (zamówienia: wasowscy.com@gmail.com)

przy zakupie tego i poprzednich tomów – rabaty:)

 

Wasowski całkiem dorosłym

Erotyki wierszowane, przyśpiewki sprośne i romantyki autorstwa Grzegorza Wasowskiego znalazły się w kolejnym tomie z serii niepublikowanych dokonań autora. Pikanterii dodał Ernesto Gonzales. Całość złożyła nieoceniona Dorota Gajda.
liczba stron 376

cena: 40,00

zamówienia: wasowscy.com@gmail.com

(przy zamówieniu tego i poprzedniego tomu – rabat)

Wasowski nie całkiem dorosłym

Grzegorz Wasowski sięgnął do swojego przepastnego biurka…

Przed Państwem pierwszy z kilku tomów Jego szufladowych tekstów. W większości nieznanych. Nieokiełznane słowa ujęła w formie i złożyła w książkę – DOROTA GAJDA. Rysunkami opatrzył ERNESTO GONZALES.

format 175×270,liczba stron 328, cena 40,00 (plus koszty przesyłki)

zamówienia: wasowscy.com@gmail.com

 

 


Perypetie Alicji na Czarytorium

Nagroda LITERATURY NA ŚWIECIE – Nowa twarz – dla Grzegorza Wasowskiego za „Perypetie Alicji na Czarytorium” (pozostali laureaci w tej kategorii: Robert Papieski za przekład książki „Lato w Baden” Leonida Cypkina (wyd. Zeszyty Literackie, Warszawa); Jerzy Radziwiłowicz za przekład dramatów Moliera „Tartuffe”, „Don Juan” i „Mizantrop” (wyd. Znak, Kraków); W jury pod przewodnictwem Jerzego Jarniewicza zasiadali: Anna Górecka, Andrzej Kopacki, Kamil Piwowarski, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Marcin Szuster i Anna Wasilewska. Nagrody „Literatury na Świecie” są przyznawane od 1972 r.

****

4 lipca 1865 roku ukazała się książka Lewisa Carrolla „Alice’s Adventures in Wonderland”. Na 150-te urodziny swojej ulubionej bohaterki, Grzegorz Wasowski przygotował niewierny przekład, ze szczególnym uwzględnieniem partii wierszowanych.

Książka zawiera także tekst dr Ewy Rajewskiej „Nonsens pełen sensu – Jabberwocky – Lewisa Carrolla” (opisujący i analizujące wszystkie dotychczasowe polskie przekłady tego wiersza)

oraz nowe przekłady (również niewierne) wszystkich wierszy z przygód Alicji „Po drugiej stronie lustra”.

Wybraliśmy 167 ilustracji czarno-białych i 71 – kolorowych.  Prezentują różnorodne style i wyobrażenia bohaterów książki, a są autorstwa 21 rysowników, którzy kilkadziesiąt lat temu ilustrowali kolejne wydania przygód Alicji.

Format 24x17cm
stron 257
oprawa twarda

Cena wydawnicza, to 55,00.

Książka jest dostępna:

Warszawie w księgarni:  Tarabuk

Sopocie – w księgarni Książka dla Ciebie (w Krzywym Domku)

Krynicy Górskiej – w księgarni dziecięcej DRZEWIEC

Krakowie – w Składzie Towarów U Kacpra Ryxa

ale chętnych zapraszamy też do składania indywidualnych zamówień bezpośrednio o u nas: wasowscy.com@gmail.com