Grzegorz Wasowski

Grzegorz Wasowski (notka pełniejsza i prawdziwsza niż ta z Wikipedii)
Piórotechnik, jak lubi o sobie mawiać.

Dziennikarz muzyczny (niektóre audycje radiowe: Baw się razem z nami, Katalog Nagrań, Lista przebojów dla Oldboyów, Radio Retro, Dropsy, Tanie Granie, Na-na-na czyli nastrój na nastrój, Frajdek), pomysłodawca i wydawca Radiomanna, autor i odtwórca tekstów satyrycznych (w radiu – Samouczek, Lista Przebojów dla Oldboyów, Nie tylko dla orłów i w telewizji – Za chwilę dalszy ciąg programu, Komiczny Odcinek Cykliczny czyli KOC, Komiczna Audycja Cykliczna czyli KAC).

Mistrz zagadek (Zagadkowa niedziela, Zagadkomat w Świerszczyku), autor znakomitych tekstów piosenek (m.in. Blues to zawsze blues jest, Dzień dobry Mr. Blues, Marmolada na księżycu), jeden z T-Raperów Znad Wisły (autor m.in. PKP, czyli Pocztu Królów Polskich, PKS, czyli Przeglądu Książek Szkolnych, MPT, czyli Małego Przewodnika Tanecznego). Znakomity Garfield (głos) w serii rysunkowych dobranocek w TVP.

Autor wielu tekstów (także jeszcze) niewydanych. Umysł nieokiełznany.

Kolekcjoner szalony – zbiera książki, płyty, DVD – wszystko, co dobre – jak mawia. Czasami dzieli się cząstką swoich zbiorów ze Słuchaczami radiowymi (ostatnio i obecnie w RDC, w środy o 19 we Frajdofonie). Z grupą emigrantów z Trójki stworzył Radio Wnet (wymyślił nazwę i z żoną stworzył wszystkie jingle – obecne na antenie do rozstania z portalem w 03.2012).

Wraz z żoną daje się czasem namówić na prowadzenie koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Wraz z Wojciechem Mannem tworzył niezrównany duet prowadzących – w telewizyjnym programie „Archiwizja, czyli po trochu wyciągane z lochu” w TVP Kultura. Wraz z Rychem (Sławomirem Szczęśniakiem) wystąpił w kilku reklamach radiowych i telewizyjnych. Wbrew pozorom otwarty na współpracę.

Niestrudzenie i walecznie dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego, doprowadzając do ukazywania się CD, DVD oraz książek i nut z twórczością Taty.

Współautor książek o Kabarecie Starszych Panów (z Romanem Dziewońskim i Moniką Wasowską – Ostatni naiwni. Leksykon Kabaretu Starszych Panów; z Moniką Wasowską – Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy; z Moniką Wasowską – Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany).

Autor cyklu piosenek „MARMOLADA NA KSIĘŻYCU”, które muzyką opatrzył MACIEJ MAŁECKI, a wykonał GRZEGORZ MAŁECKI wraz Polską Orkiestrą Radiową i najlepszymi jazzmenami. Książka z płytą ukazały się w listopadzie 2015 roku.

Tłumacz Lewisa Carrolla: „Obławantura przez Wążarłacza i Łowybryki wokół Żreka” oraz „Perypetie Alicji na Czarytorium” (przekład nagrodzony przez „Literaturę na świecie”).