Monika Wasowska

Monika Makowska-Wasowska – Prezes Fundacji Wasowskich. Kobieta pracująca, z wykształcenia filolog rosyjski, z doświadczeń zawodowych: dziennikarka radiowa, specjalista PR, trener szybkiego czytania i technik uczenia się, wychowawczyni, producentka, przez wiele lat amatorsko śpiewająca chórzystka (alt o szerokiej skali), ostatnio flecistka z amatorskiego Duetu Fletowego „Irena”. Menedżersko współpracowała z Chórami Artos i Alla Polacca. Kiedyś nie wyobrażała sobie pracy poza radiową Trójką. Po wieloletnich etapach pracy (ostatnim jako sekretarz programu) i kolejnej zmianie kadrowej – uniezależniła się etatowo. Na antenie radiowej Dwójki zapraszała na program „Wasowski da się lubić”. Wraz z Grzegorzem współtworzyli Radio Wnet. Radiowo odnalazła się na kilka lat we Frajdku, a ostatnio we Frajdofonie w RDC.

Współautorka książek o Kabarecie Starszych Panów (z Romanem Dziewońskim i Grzegorzem Wasowskim – Ostatni naiwni. Leksykon Kabaretu Starszych Panów; z Grzegorzem Wasowskim – Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy; z Grzegorzem Wasowskim – Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany).

Współdziała z mężem przy wszelkich pracach związanych z zachowaniem i promowaniem twórczości Jerzego Wasowskiego (odpowiedzialna za stronę www.jerzywasowski.pl). Wspiera męża-autora jako oficjalna i nieoficjalna muza…
Lubi się uczyć i zawsze ma o co zapytać…