Nuty

Zachowane dzięki Marii Wasowskiej, żonie kompozytora. Zabierała je zawsze, wyrywając niemal, spod palców męża tuż po napisaniu utworu. Przez wiele lat udostępniała wszystkim zainteresowanym. Ukazało się wiele zbiorów z opracowaniami kompozycji Jerzego Wasowskiego. Większość nie jest już osiągalna, nakłady się wyczerpały.
Wielkim orędownikiem muzyki i jej zapisu ręką kompozytora jest od lat pianista Bogdan Hołownia. To on przygotowuje, z wielką pieczołowitością, opracowania zapisu nutowego najwierniejszego oryginałom. W pracy wspierają go – entuzjasta – Kamil Banasiak oraz spec od składu komputerowego nut – pan Piotr Kuras.
Wierność dźwiękom (Monika) i tekstom (Grzegorz) sprawdzają redaktorzy Wasowscy. Graficznie opiekę sprawuje Agnieszka Sobczyńska.

Ukazały się już dwa zeszyty z serii „Zeszyty piosenkowe, czyli NuTatki na 100-lecie urodzin”, mające w przystępnej cenie i pięknej formie udostępnić skarby polskiej muzyki rozrywkowej zainteresowanym muzykom – zawodowcom i amatorom.

W 1 zeszycie znajdują się następujące piosenki: Jej rodzina?Pani MonikaJeszcze poczekajmyTango Rzepicha oraz Oczy przezroczyste.

W 2 zeszycie umieściliśmy następujące piosenki: Złoty pierścionekNad ProsnąW niedzielę nad WisłąLubię wronyUśmiechnij, się Polaku!

W 3 zeszycie są utwory: Szczęścia nie szukaj dalekoWesoły deszczykManiliaTo będzie miłość niedużaOstatni raz.

w 4 zeszycie znalazły się piosenki dla dzieci: To znaki drogoweW zielonym lesiePiosenka o książeczceOdmieniony światRóżowy balonikPiosenka o radiuMuzykalny zastępMniam-mniamCiasteczek zjadłbym sześćAż właściwy będzie smakChodźmy do mamyGdy para z imbryka umykaW domu ojczystymMamusia myśliMiasteczko HarmiderWesołe latoCzy to szczotka czy to jeżI ja chciałbymI zawsze patrz dalej niż widziszKostek-mostekKtóry jest który?

zainteresowanych prosimy o kontakt: wasowscy.com@gmail.com

NuTatki są już:

  • w Krakowie, w księgarni KURANT (przy Rynku Głównym) i na jej stronie internetowej
  • w Sopocie, w księgarni KSIĄŻKA DLA CIEBIE (w Krzywym Domku)

w Warszawie:

  • w księgarni ŚWIAT MUZYKI (ul. Bednarska 23)
  • w księgarni SAWART (ul. Moliera 8)
  • w księgarni na rogu Hożej i Marszałkowskiej

 

W internecie: www.nuty.pl

albo prosimy się zgłaszać bezpośrednio do nas…

Dostęp do nut zabezpieczony hasłem: Nutatki