31 maja – prezent na urodziny Kompozytora: Katarzyna Żak

Oczarowani wykonaniami piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej, poczekaliśmy w kolejce zachwyconych Widzów, podeszliśmy do Katarzyna Żak. Po serdecznych powitaniach, uściskach (to było przed pandemią) i przekazaniu naszych zachwytów, zaproponowaliśmy wzięcie na warsztat piosenek z muzyką Jerzego Wasowskiego… Napotkaliśmy otwartość i chęć do podjęcia się tego (niełatwego) zadania. Nastąpił czas szukania repertuaru. Przesyłaliśmy piosenki, w których sami chcielibyśmy usłyszeć Katarzynę Żak, ale też takie które dawałaby Jej najszerszy wachlarz zaprezentowania talentu wokalnego i aktorskiego. Te poszukiwania wyłoniły zestaw podstawowy oraz zapasowy i tu wkroczyli do boju muzycy, a zwłaszcza aranżer – Bartosz Krauza.

Nasze marzenie, by premierowa prezentacja programu odbyła się w urodziny Kompozytora – właśnie się spełnia – zapraszamy na transmisję (trzeba kupić dostęp; biletów na osobisty udział – dawno brak), kolejny koncert 21 czerwca.

A za to pierwsze spotkanie, za użyczenie miejsca do prób i za miejsce na koncerty – dziękujemy JEDYNEMU  takiemu miejscu: PROM KULTURY SASKA KĘPA i jego pani dyrektor – Marii Juszczyk.

Wykonawcy: KATARZYNA ŻAK

Bartek Krauza (akordeon),

Hadrian Tabęcki (fortepian),

PiotrMalicki (gitara)

Witold Cisło (gitara basowa).