60-tka Kabaretu Starszych Panów

W tym roku mija 60 lat od pojawienia się na świecie Starszych Panów.

Przygotowaliśmy 3 koncerty urodzinowe w Promie Kultury Saska Kępa. Zaprosiliśmy znanych i uznanych wokalistów i instrumentalistów a także takich, dla których to początek zawodowej ścieżki. Wszyscy zdążyli się już rozkochać w twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

STARSI PANOWIE BEZ SLÓW
3 X godz. 19.00
Bogdan Hołownia – fortepian
Robert Murakowski – flügelhorn
Wojciech Pulcyn – kontrabas

Jerzy Wasowski marzył by jego utwory były grane jak standardy jazzowe. Muzycy nie dziwią się temu marzeniu i z radością je spełniają przy każdej okazji. Urodzinowi goście, pod wodzą znawcy muzyczne twórczości Starszych Panów – Bogdana Hołowni gwarantują zjawiskowy wieczór. Będą też Państwo mieli okazję obejrzeć nieznane ujęcia z różnych Wieczorów Kabaretu, autorstwa Franciszka Myszkowskiego, ze zbiorów Instytutu Teatralnego.

BILETY

WIECZÓR URODZINOWY
16 X godz. 19.00
Magda Umer i Bogdan Hołownia – fortepian
Klementyna Umer
Jacek Bończyk
Arkadiusz Brykalski
Henryk Miskiewicz – saksofon
Konrad Wantrych – fortepian
Wojciech Gumiński – kontrabas
Dominik Stankiewicz – perkusja

W dokładną rocznice debiutu Kabaretu Starszych Panów spotkamy się w znakomitym towarzystwie. Obiecali zajrzeć aktorzy z Kabaretu, a wykonawcy z pewnością przywołają cudowne piosenki w najtrafniejszych interpretacjach.

BILETY

MŁODZI ŚPIEWAJĄ STARSZYCH PANÓW
25 X godz. 19.00
Karolina Arczewska
Karolina Łopuch
Piotr Zubek
Wojciech Majewski – fortepian
Michał Jaros – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

Znakomicie muzycy wesprą zdolną młodzież wokalną. Cieszy nas ogromnie fakt, że sztafeta pokoleń trwa i coraz młodsi, niezmiennie wrażliwi i zdolni, sięgają po piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Doskonalą sobie warsztat, bo to utwory wymagające, a publiczność zyskuje świeże wrażenia.

BILETY

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018