Artysta czy rzemieślnik ? Wystawa w Opolu

Od 28 czerwca do końca br, polecamy gorąco i z serca – w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu:

Ekspozycją „WASOWSKI. Artysta czy rzemieślnik?” chcemy podkreślić wszechstronność talentów i zaprezentować różne sfery działalności Jerzego Wasowskiego.
Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą z archiwum Fundacja Wasowskich, zbiorów Instytutu Teatralnego, Filmoteki Narodowej, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Polskiej Agencji Prasowej, Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz zbiorów prywatnych kuratorek.
Konsultanci honorowi: Monika Makowska-Wasowska i Grzegorz Wasowski
Autorki wystawy: Aleksandra Cichy, Kinga Krajewska, Karolina Roszkowiak, Agnieszka Wojtal
Projekt wystawy: Wojciech Żogała, Anna Bieniek
Projekt plakatu i tapety: Maria Wilk
Zdjęcia z mieszkania Jerzego Wasowskiego: Celestyna Król
Projekt podpisu Jerzego Wasowskiego: Katarzyna Czapska
Realizacja: Norbert Pycyk, Wojtek Barć
Sponsor: opta data Deutschland
(Pod linkiem możliwość  „zajrzenia” na wystawę:)
Pomysł stworzenia wystawy zrodził się w naszych głowach, kiedy zwiedzaliśmy ekspozycję poświęconą Mieczysławowi Foggowi w Muzeum Teatralnym w Warszawie. Tamta wystawa była przeniesieniem z Opola. Skontaktowaliśmy się z Michałem Foggiem i On dodał nam wiary i podał kontakty do Muzeum Polskiej Piosenki. Anna Lubasińką i Jarosław Wasik zareagowali na pomysł wystawy o Jerzym Wasowskim entuzjastycznie.
Grzegorz W. był bardziej sceptyczny, nie wierzył, że zdołamy zebrać interesujące eksponaty… Monika W. jak zwykle, była bardziej optymistycznie nastawiona… Prace rozpoczęły się w sierpniu 2022 roku, następne miesiące to dokumentacja, wyszukiwanie eksponatów i zdobywanie środków finansowych.
Wspaniałe panie z Muzeum, na czele z Aleksandrą Cichy i Karoliną Roszkowiak – na bieżąco współpracowały z Moniką Wasowską…