T-Raper znad Wisły gościem płyty Przemka Mazurka i Mozaiki

16 października premiera w Poznaniu!

To płyta z piosenkami ekologicznymi – (ja przekazują Twórcy): chcemy poprzez  lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, utrwalać u małych odbiorców ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, oszczędzanie wody, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwanie nad swoim otoczeniem.

Piosenki zostały skomponowane w taki sposób, aby dzieci chętnie włączały się w śpiew i tym samym na trwałe zapamiętały treści w nich zawarte. Skąd wiemy, że tak się dzieje? Bo wiele piosenek było już prezentowanych w czasie koncertów na żywo – stąd słyszeliśmy nie raz, jak publiczność wychodzi z koncertu, śpiewając je pod nosem. Dzięki niebanalnym tekstom i oryginalnym aranżacjom sprawiamy, że i duzi i mali mogą spędzić ze sobą wartościowy czas.

Płyta jest świetną okazją do zabawy dla całej rodziny – sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek, domowych muzycznych zabaw, a nawet w czasie porządków! Chcemy integrować rodziny wokół tematu ekologii i zaszczepiać w dzieciach pozytywne nastawienie do ekologicznego trybu życia.

Na nowej płycie usłyszycie m. in. specjalnych gości: Grzegorza Wasowskiego, którego możecie znać jako T-Rapera znad Wisły oraz Kabaret Hrabi!

Premiera płyty będzie interaktywnym koncertem pod tym samym tytułem, podczas którego będziemy mogli posłuchać piosenek w wykonaniu Przemka i wielu wielu muzyków, zobaczyć na scenie postacie, które pozwolą nam lepiej zapamiętać treści piosenek i co najważniejsze… zaśpiewać je dzieciom razem z Przemkiem i całą kampanią!

Lista utworów:

1. Słoneczne ABC

2. Woda, woda

3. Recycling to nie zabawa

4. Zero waste

5. Pszczoły to mistrzynie

6. Patyk, kamień, mech, żywica

7. Piramida żywieniowa

8. Plastik fuj

9. Puszczaj dmuchawce, puszczaj latawce

10. Pstryk

Przemek Mazurek — nie maluje, nie tańczy, z szydełkowaniem u niego równie słabo, ale za to kiedy zaczyna muzykować, wszystko jest na właściwym miejscu. Jest autorem tekstów piosenek — nie tylko tych dla dzieci. Komponuje, aranżuje, śpiewa, gra na wielu instrumentach, a nawet zajmuje się produkcją muzyczną utworów, które wyszły spod jego pióra i gitary. Oprócz współpracy z Teatrem Mozaika, współtworzy poznański cykl Wieczorów z Piosenką Nieobojętną (co miesiąc od 2014 roku), a w 2015 założył kabaret muzyczny Klub Szyderców Bis, który z powodzeniem prezentuje się poznańskiej (i nie tylko) publiczności.

Teatr Mozaika – Daria Wróbel, Ewa Płotka, Karolina Ociepka, Milena Konopińska – to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Tworzymy dobre treści dla dzieci: koncerty, spektakle, warsztaty, materiały edukacyjne, muzykę i produkty do twórczej zabawy. Stwarzamy dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki i kultury od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Uwielbiamy pracować z dziećmi i rodzinami, dlatego nasze spektakle, koncerty i warsztaty ukierunkowane są na budowanie więzi. Nad takim stylem komunikacji z widzami pracujemy od lat i przyznajemy, jesteśmy w tym dobre.

Słowa i muzyka — Przemysław Mazurek

Przemysław Mazurek — wokal, chórki, gitara akustyczna, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, efekty dźwiękowe

Zuzanna Mazurek i Kalina Mazurek — wokal i chórki

Aleksandra Mazurek — chórki

Dominika Dobrosielska — wokal oraz chórki

Milena Konopińska — wokal oraz chórki

Zosia Konopińska — chórki

Ewa Płotka — litery

Julian Płotka, Alicja Płotka i Cezary Płotka — chórki

Krzysztof Dziuba — wokal

gościnnie:

Grzegorz Wasowski (T-Raper znad Wisły) — wokal

Kabaret Hrabi w składzie: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch — wokal

Szymon Żurowski — skrzypce

Paweł Głowacki — gitara basowa, kontrabas, banjo

Michał Ruksza — instrumenty klawiszowe, melodyka

Piotr Spychała — instrumenty klawiszowe

Jakub Martuzalski — perkusja

Łukasz Jasiak — perkusja, perkusja recyklingowa, cajon, bongosy

Maria Kępisty — wibrafon

Krzysztof Kuśmierek — saksofon

Patryk Rynkiewicz — trąbka

produkcja: Przemysław Mazurek

współprodukcja, miks, mastering: Piotr Spychała

wydawca: Teatr Mozaika

projekt graficzny: Dominika Czerniak-Chojnacka

patronat medialny: TVP ABC, Magazyn Świerszczyk, Miasto Dzieci, Fundacja Wasowskich